Πρόγραμμα, ντέρμπι και αποδόσεις για την 1η αγωνιστική της Super League 2018-19

Πρόγραμμα, ντέρμπι και αποδόσεις για την 1η αγωνιστική της Super League 2018-19

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Superleague 2018-19. Η πρώτη αγωνιστική η οποία είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 25 Αυγούστου, δεν επιφύλασσε κάποιο ντέρμπι, με τους «μεγάλους» να έχουν βατό θεωρητικά έργο.

Αναλυτικά, η περσινή πρωταθλήτρια ΑΕΚ θα υποδεχτεί τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ ο δευτεραθλητής ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει στην Τούμπα τον Αστέρα Τρίπολης. Στην έδρα του Λεβαδειακού κάνει πρεμιέρα ο Ολυμπιακός, ενώ στην Ξάνθη με την τοπική ομάδα θα παίξει ο Παναθηναϊκός.

Ο άσος του ΠΑΟΚ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης πληρώνει μόλις 1.17, ενώ ίδια απόδοση είναι και ο άσος του Ολυμπιακού απέναντι στον Λεβαδειακό. Στον Stoiximan υπάρχουν αποδόσεις για όλη την πρώτη αγωνιστική, με το διπλό του Παναθηναϊκού στην Ξάνθη να είναι στο 5.20.

Όσον αφορά τα ντέρμπι, το πρώτο της χρονιάς θα γίνει στο στάδιο της Τούμπας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική, ενώ συνεχόμενα μεγάλα ματς θα έχουμε έως την 12η αγωνιστική.

Αναλυτικά τα ντέρμπι της Σούπερλιγκ 2018-19:

4η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
5η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
6η αγωνιστική: ΑΕΚ – Ολυμπιακός
7η αγωνιστική: Άρης – ΠΑΟΚ
8η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
8η αγωνιστική: ΑΕΚ – Άρης
9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
9η αγωνιστική: Άρης – Ολυμπιακός
10η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
12η αγωνιστική: Άρης – Παναθηναϊκός

Το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος Superleague 2018-19:

1η αγωνιστική:

Πανιώνιος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης
Ξάνθη – Παναθηναϊκός
ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Λαμία – Άρης
Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

2η αγωνιστική

Παναιτωλικός – ΟΦΗ
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης – ΑΕΛ
Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Παναιτωλικός
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Λαμία  -Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ – Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης – Λεβαδειακός

4η αγωνιστική:
Ξάνθη – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Παναιτωλικός – Λαμία
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Αρης

5η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Λαμία – Ξάνθη
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΑΕΛ – Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος
Λεβαδειακός – Ατρόμητος
Αρης – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική:
Λαμία – ΟΦΗ
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Ξάνθη – ΑΕΛ
ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
Πανιώνιος – Αρης
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
ΑΕΛ – Λαμία
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Αρης – ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

8η αγωνιστική
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – Λεβαδειακός
ΑΕΚ – Αρης
Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος  -Ατρόμητος

9η αγωνιστική
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός – ΑΕΛ
Αρης – Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Πανιώνιος – Παναιτωλικός

10η αγωνιστική
Λεβαδειακός – ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης – Αρης
ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – Ατρόμητος
Ξάνθη – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

11η Αγωνιστική
ΟΦΗ – Άρης
ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Ολυμπιακός
Πανιώνιος – Λαμία
Παναιτωλικός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Ξάνθη

12η Αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
Άρης-Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός-Αστέρας
Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λαμία-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Ξάνθη

13η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός
Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Άρης
Πανιώνιος-Λεβαδειακός
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
Ξάνθη-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λαμία

14η Αγωνιστική
Αστέρας-ΟΦΗ
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
Άρης-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη
ΑΕΛ-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λαμία

15η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη-Άρης
ΑΕΚ-Λεβαδειακός
Λαμία-Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός-ΑΕΛ

Εγγραφείτε στο Newsletter μας για να λαμβάνετε όλα τα τελευταία νέα του Foxbet στο email σας

Περισσότερα

Comments