8 ώρες
12 ώρες

Goal-Highlights: ΠΑΟΚ - Ολίμπικ Ντόνετσκ 2-0 (video)

Goals - Αθλητικά Νέα | 03 Αυγ 2017 23:02

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 της Ολίμπικ Ντόνετσκ και σε συνδυασμό με το 1-1 στην Ουκρανία είναι αυτός που πήρε την πρόκριση για τη φάση των play-off του Europa League. Ο Δικέφαλος υποδέχτηκε τους Ουκρανούς στην Τούμπα και από τα πρώτα λεπτά προσπάθησε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αρκετά οργανωμένοι στα μετόπισθεν ενώ είχαν και τις δικές τους φάσεις κυρίως με στημένα και κόρνερ. Τελικά, ο Ρόμπερ Μακ στο 24' άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Στανόγεβιτς με πολύ ωραία ατομική προσπάθεια, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Τσίμιροτ με εκπληκτικό σουτ έκανε το 2-0. Το σκορ αυτό έδωσε πολύ σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στον ΠΑΟΚ, ο οποίος στην επανάληψη αρκέστηκε στη διαχείρισή του. Έντονα είναι τα μεταγραφικά σενάρια για τους «ασπρόμαυρους», οι οποίοι θα μάθουν αύριο αντίπαλο στα πλέι οφ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Μακ και Πρίγιοβιτς.

Ολίμπικ Ντόνετσκ: Μακχαράτζε, Λούκιαντσουκ, Κραφτσένκο, Μόχα, Σαμπάνοφ, Σεστάκοφ, Μπιλένκι, Νιεμτσανίνοφ, Τσιμπάλιουκ, Κομούτοφ και Μπογκντάνοφ.

ΠΑΟΚ - Ολίμπικ Ντόνετσκ 2-0 (Μακ 24', Τσίμιροτ 45+1')

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι