8 ώρες
12 ώρες

Goal-Highlights: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (video)

Goals - Αθλητικά Νέα | 09 Απρ 2017 21:01

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Τούμπας απέναντι στον Παναθηναϊκό με 3-0. Η ομάδα του Ίβιτς ήταν ανώτερη στον αγώνα και μάλιστα το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο μέρος. Αρχικά, ο Ενρίκε άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο στο 18', ενώ στο 27' ο Λέοβατς έκανε το 2-0. Η άμυνα του Παναθηναϊκού είχε πολλά προβλήματα και έτσι ο Σάκχοφ, 8 λεπτά αργότερα, διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Φάσεις είχε και η επανάληψη, με τις δύο ομάδες όμως να μην μπορούν να βρουν δίχτυα. Με τη νίκη αυτή ο ΠΑΟΚ απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την κατάληψη της δεύτερης θέσης στην κανονική διάρκεια της Superleague, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως οι δύο αντίπαλοι θα αγωνιστούν την Μεγάλη Τετάρτη, για το Κύπελλο αυτήν τη φορά με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ουάρντα, Ενρίκε, Πέλκας, Αθανασιάδης.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Ευαγγέλου, Τελάντερ, Μέστο, Χουχούμης, Ζέκα, Ρέις, Μπουμάλ, Βλαχοδήμος, Κλωναρίδης, Μολίνς.

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (Ενρίκε 18', Λέοβατς 27', Σάκχοφ 35')

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι