8 ώρες
12 ώρες

Goal-Highlights: ΠΑΟΚ - Έστερσουντ 3-1 (video)

Goals - Αθλητικά Νέα | 17 Αυγ 2017 22:55

Ο ΠΑΟΚ έκανε τελικά το καθήκον του και επικράτησε 3-1 της Σουηδικής Έστερσουντ στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα πλέι οφ του Europa League. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με το εύστοχο πέναλτι του Νούρι στο 21', εσχάτη των ποινών που προκάλεσε το λάθος του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, Ρέι. Ο Δικέφαλος στη συνέχει ανέβασε στροφές και έφτασε στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Μάτος στο 38'. Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ πίεσε ακόμα περισσότερο. Οι παίκτες του Λουτσέσκου δεν μπορούσαν να κερδίσουν τον Κεϊτά, όμως στο 77', ο Πρίγιοβιτς έκανε το 2-1 έπειτα από πολύ ωραία προσπάθεια του Τζάλμα Κάμπος. Ο ΠΑΟΚ έψαξε και το τρίτο γκολ, κάτι που πέτυχε στο 87΄με εύστοχο πέναλτι ο Σέρβος Πρίγιοβιτς. Το 3-1 δίνει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στον ΠΑΟΚ εν όψει της ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Μακ και Πρίγιοβιτς

Έστερσουντ: Κεϊτά, Μουκίμπι, Πέτερσον, Παπαγιαννόπουλος, Άιες, Σέμα, Βίντγκρεν, Μπατσίρου, Νούρι, Μενσά και Γκόντος.

ΠΑΟΚ - Έστερσουντ 3-1 (Μάτος 38', Πρίγιοβιτς 77', 87' πέν. - Νούρι 21' πέν.)

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι