8 ώρες
12 ώρες

Goal-Highlights: Ολυμπιακός - Ριέκα 2-1 (video)

Goals - Αθλητικά Νέα | 16 Αυγ 2017 23:48

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε τη νίκη επί της Ριέκα με 2-1 έστω και αν χρειάστηκε τις καθυστερήσεις του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με τον Χεμπέρ (42'), με το σκορ να μην αλλάζει ως το τέλος του πρώτου 45λέπτου. Ο Ολυμπιακός στην επανάληψη αύξησε την πίεσή του προς την κροατική εστία και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Οφόε στο 66'. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν τα παράτησαν και έψαξαν το δεύτερο ως το τέλος, κάτι που τελικά έγινε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Ο Ρομαό στο 93' και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη έκανε το 2-1, σκορ που δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Champions League στον Ολυμπιακό. Η ρεβάνς θα γίνει την επόμενη εβδομάδα στην Κροατία, ενώ ενδιάμεσα ο Ολυμπιακός έχει την πρεμιέρα της Superleague όπου και υποδέχεται τη Λάρισα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάσι): Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Ρέτσος, Ρομαό, Κούτρης, Ζιλέ, Οφόε, Καρσελά, Μάριν, Σεμπά, Μπεν.

ΡΙΕΚΑ (Κεκ): Σλούγκα, Βέσοβιτς, Ζούπαριτς, Έλεζ, Ζούτα, Μπράνταριτς, Μάλες, Έμπερ, Μίσιτς, Γκόργκον και Γκαβράνοβιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΡΙΕΚΑ 2-1 (Οφόε 66', Ρομαό 93' - Χέμπερ 42')

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι