Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα
15/10 - 19:45
ΤΕΛΙΚΟ
2–1 (-)
#10 Ν Ν Η Ν Ν

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΠΟΡΑΤΣ ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ

Ν Ν Ν Ν Η #25
ΟΑΚΑ (69.618) Άστατος Csonka, Bence (Hungary) Κωδ. 313VAR
Σχόλια αγώνα:
Σχόλια αγώνα: Σούπερ προσφορά* για τη νίκη του Παναθηναϊκού απόψε! Σε απόδοση 50.00 (από 1.25) με τον κωδικό PAO50. League Phase - 1η Αγωνιστική. Στους «16» προκρίνονται οι ομάδες «1-8» της βαθμολογίας, ενώ οι ομάδες «9-24» συνεχίζουν στα πλέι οφ. Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Διαφορά τερμάτων, 2) Καλύτερη επίθεση, 3) Καλύτερη εκτός έδρας επίθεση, 4) Περισσότερες νίκες.
ΤΟ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΑΣ
2 (+2.0 Α.Η.) 1.85
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ*

Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα Προγνωστικά

Γιώργος Γκάτος Λάμπρος Λυριτζής
Εκτίμηση ειδικών Αναλυτές Foxbet
Ο Παναθηναϊκός καλείται να διαχειριστεί για πρώτη φορά φέτος μια νέα συνθήκη που ασφαλώς είναι το πώς θα αντιδράσει προερχόμενος από ήττα. Ασφαλώς και δεν τίθεται σύγκριση ανάμεσα στις δύο ομάδες. Για τα δικά της δεδομένα η Μπόρατς είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση. Θα παίξει κλειστά με στόχο να χαλάσει το παιχνίδι του Παναθηναϊκού και να μην επιτρέψει να ανοίξει ο ρυθμός. Έχει τις δυνατότητες να καταφέρει να φύγει από το ΟΑΚΑ χωρίς κάποια «βαριά» ήττα στις... αποσκευές και πάνω σε αυτό θα ποντάρουμε στο ασιατικό +2 των Βόσνιων. ➤Ειδικά στοιχήματα. ➤Διατητής. 
ΤΟ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ 2 (+2.0 Α.Η.)
Ποντάρισμα: 10.00 Κέρδος: +8.50
1.85
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα Ανάλυση

Παναθηναϊκός

  • ⊙ 1 ήττα σε 14 επίσημα φέτος (8-5-1)
  • ⊙ Τέσσερα διαδοχικά N/G
  • ⊙ Σκόραρε 2+ γκολ στα 5/7 φετινά εντός έδρας

Ανάλυση

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 1-0 από τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι, με το γκολ του Παναγιώτη Ρέτσου στο 34' να κρίνει την αναμέτρηση, σε ένα παιχνίδι που το «τριφύλλι» δεν έπιασε την απόδοση που είχε πριν τη διακοπή. Το αποτέλεσμα έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των «πρασίνων» και τους υποχρεώνει να αναζητήσουν άμεση αντίδραση, με την ευρωπαϊκή πρεμιέρα να προσφέρει την πρώτη ευκαιρία. Η ομάδα του Τζέικομπ Νίστρουπ εξασφάλισε την παρουσία της στη League Phase μέσα από απαιτητικά προκριματικά. Απέκλεισε κατά σειρά την Πάκσι, την ΤΣΣΚΑ 1948 και τη Χράντετς Κράλοβε, την οποία νίκησε 2-1 στην παράταση στην Τσεχία, με τον Ντέσερς να σκοράρει στο 72’ και να πετυχαίνει το νικητήριο πέναλτι στο 125’. Στη League Phase θα αντιμετωπίσει κατά σειρά τις Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Μ), Καϊράτ Αλμάτι (Ε), ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Μ), Νόρντζελαντ (Ε), Φράιμπουργκ (Ε) και Μπράιτον (Μ). Ανάμεσα στο σημερινό παιχνίδι και το τρομερά δύσκολο ταξίδι για το Αλμάτι, υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης (18/10).

Αγωνιστικά νέα

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού θα έχει αναμενόμενα μερικές αλλαγές, αφού τα παιχνίδια από εδώ και πέρα θα είναι διαδοχικά. Ο κομβικός Κάνγκουα (Μ) έμεινε στον πάγκο στο ντέρμπι εξαιτίας ίωσης, ενώ και ο Λιβάι Γκαρσία (ΜΕ) μπήκε ως αλλαγή, αφού δεν είναι στο 100%. Ο δεύτερος γκολκίπερ Τσάβες, ο εφεδρικός χαφ Τσιριβέγια, ο μπακ Σαλάχ-Εντίν που ήρθε δανεικός μετά τη δήλωση και οι μακροχρόνια τραυματίες Ίνγκασον (Α), Παντελίδης (ΜΕ) είναι εκτός λίστας. Διαθέσιμος ο Κρίστιανσεν (Α) για πρώτη φορά φέτος.

Μπόρατς Μπάνια Λούκα

Ν Ν Ν Ν Η
  • ⊙ 4 σερί νίκες
  • ⊙ 4/6 πρόσφατα ευρωπαϊκά παιχνίδια ήταν Over 2.5
  • ⊙ 6/7 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια ήταν G/G

Ανάλυση

Ταξίδεψε στην Αθήνα με πολύ καλή ψυχολογία μετά την εντός έδρας νίκη του περασμένου Σαββάτου με 2-0 στο τοπικό ντέρμπι με την BSK Banja Luka. Η ομάδα του Μαρίνοβιτς έφτασε τους 22 βαθμούς σε 9 αγωνιστικές στο βοσνιακό πρωτάθλημα και παρέμεινε στη 2η θέση και στο -2 από τη Ζρίνσκι. Ο Βόσνιος προπονητής παρέταξε δυνατή ενδεκάδα και είδε την ομάδα του να ανοίγει το σκορ στο 54ο λεπτό με τον Γιούριτσιτς και να καθαρίζει το παιχνίδι στο 78' με σκόρερ τον Ντέκετ. Την Κυριακή θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Βελέζ Μόσταρ. Ξεκίνησε τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της στον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ αλλά αποκλείστηκε από Λέβσκι Σόφιας. Πανηγύρισε όμως τρεις διαδοχικές προκρίσεις στο Κόνφερενς Λιγκ απέναντι σε Πέτροκουμπ, Βίτσεμπσκ και Βίκινγκουρ.  Την επόμενη Πέμπτη θα υποδεχθεί την Κουόπιο και στις υπόλοιπες αγωνιστικές θα αντιμετωπίσει τις Μιάλμπι εκτός, Αταλάντα εντός, Χαρτς εκτός και Ρίγα FC εντός έδρας.

Αγωνιστικά νέα

Χωρίς σημαντικά προβλήματα ο σύλλογος της Ρεπούμπλικα Σέρπσκα. Ο Βόσνιος προπονητής δήλωσε πως αρκετοί από τους ποδοσφαιριστές που υπάρχουν τώρα στο ρόστερ είχαν αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό πρόπερσι στην εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 επίσης για το Κόνφερενς Λιγκ. Αναφέρθηκε ιδιαίτερα στην καλή αμυντική λειτουργία των πρασίνων και συμπλήρωσε πως κάθε ευρωπαϊκός αγώνας αποτελεί πρόκληση για την ομάδα του.

Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα Ενδεκάδες

Απουσίες - Επιστροφές

Παναθηναϊκός Παναθηναϊκός
Παίκτης Αξιολ. Απουσίες Συμ/Γκολ
D Kristiansen, Victor Επιστρέφει
4 14 0/0
D Ingason, Sverrir Τραυματίας
4 13 0/0
F Pantelidis, Pavlos Τραυματίας
3 12 0/0
M Chirivella, Pedro Άλλοι λόγοι
3 0 0/0
GK Lucas Chaves Άλλοι λόγοι
3 0 0/0
D Salah Eddine, Anass Άλλοι λόγοι
4 0 2/0

Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα Αποδόσεις

Εσύ που θα πόνταρες;
Επίλεξε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
1
1.25
X
7.00
2
14.50

Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα Στατιστικά

Παναθηναϊκός - Μπόρατς Μπάνια Λούκα Προιστορία

Betting Facts
Παναθηναϊκός
Η ομάδα Παναθηναϊκός νίκησε 9 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Παναθηναϊκός
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Παναθηναϊκός, έχει επαληθευτεί 5 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Μπόρατς Μπάνια Λούκα
Η ομάδα Μπόρατς Μπάνια Λούκα νίκησε 7 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Μπόρατς Μπάνια Λούκα
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Μπόρατς Μπάνια Λούκα, έχει επαληθευτεί 5 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Βαθμολογία Conference League

Δες τις αναλύσεις της ημέρας για όλα τα πρωταθλήματα 62
Βαθμολογία
9.5/10
☆☆☆☆☆
★★★★★
check_3c
Αποδόσεις/Αγορές: 9.2
check_3c
Ταχύτητα αναλήψεων: 9.5
check_3c
Κριτικές παικτών: 8.1
Εγγραφή »
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ