Λεόν
Liga MX
Κωδικός Κουπονιού: 642
Λεόν

ΛΕΟΝ - ΚΡΟΥΣ ΑΣΟΥΛ

Κρους Ασούλ
2 - 1
Τέλος Αγώνα
Top αποδόσεις
Στο Απερτούρα: Κρους Ασούλ – Λεόν 4-1
field
León (30.000)
weather
Καιρός: Άστατος
distance
386 χλμ. (απόσταση)
Λεόν - Κρους Ασούλ
ΕΕΕΠ | 21+
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Λεόν - Κρους Ασούλ Προγνωστικά

Γιάννης Σελαλμαζίδης
Εκτίμηση από Γιάννης Σελαλμαζίδης
Η Λεόν κουβαλά την απογοητευτική εικόνα του προηγούμενου πρωταθλήματος και καλείται να δείξει άμεσα σημάδια βελτίωσης, παρά τις αρκετές αλλαγές στο ρόστερ. Η Κρουζ Αζούλ, από την άλλη, διαθέτει μεγαλύτερη ποιότητα και εξαιρετική παράδοση απέναντί της. Αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα απουσιών, όμως, παρόλα αυτά έχει το πλεονέκτημα για τη νίκη. 

Σχόλια αγώνα:

Πρεμιέρα. Διαβάστε το αφιέρωμα για το Μεξικό.

Λεόν

Κατάταξη: 10η

?
Η Η Ν Ι Ν Η

Κρους Ασούλ

Κατάταξη: 3η

1 Goal/Goal 2
1 Over 1.5 2
1 Over 2.5 2

Σύγκριση αποδόσεων

Εσύ που θα πόνταρες;
Επίλεξε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
1
4.85
X
4.00
2
1.76

Αναλύσεις Ομάδων

Λεόν
Κατάταξη: 10η
?
Η
Η
Ν
Ι
Ν
Η
Φόρμα ομάδας
  • Over 2,5 τα 5/6 τελευταία
  • Χωρίς νίκη στα 4 τελευταία εντός (0-2-2)
  • 6 σερί G/G με την Κρους Ασούλ

Ανάλυση

Η παραμονή του Αμπρίς δείχνει την εμπιστοσύνη που του έχει η διοίκηση, παρότι η εικόνα της Λεόν στο πρόσφατο πρωτάθλημα ήταν από τις πιο απογοητευτικές των τελευταίων ετών. Η προτελευταία θέση στην κανονική διάρκεια αποτύπωσε τα σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα, όμως ο στόχος για το Κλαουσούρα είναι ξεκάθαρος: επιστροφή στα προημιτελικά και ό,τι καλύτερο προκύψει. Το ρόστερ άλλαξε σε μεγάλο βαθμό. Η πιο ηχηρή αποχώρηση είναι αυτή του Χάμες Ροντρίγκες (ΜΕ), ενώ στην Ισπανία επέστρεψε ο Ουρουγουανός Φονσέκα (Μ, Οβιέδο). Παρελθόν αποτελεί και ο νεαρός Ε. Ροντρίγκες (Ε). Από τα νέα πρόσωπα ξεχωρίζει ο ποιοτικός Γκαμπίντο (Ε) από τη Νεκάξα και ο χρήσιμος Ντομίνγκες (ΜΕ, Τολούκα). Προστέθηκαν, επίσης, λύσεις σε άμυνα και μεσοεπιθετική γραμμή με τους Βέγκας (Α) από την Κόλο Κόλο, Κολούλα (Α) από τη Μασατλάν και Βαγιέχο (ΜΕ) από την Ιντεπεντιέντε. Οι Γκαμπίντο και Κολούλα αναμένεται να ξεκινήσουν και στο βασικό σχήμα.   
Κρους Ασούλ
Κατάταξη: 3η
?
Η
Η
Ι
Ι
Ν
Ι
Φόρμα ομάδας
  • Αήττητη στα 5 τελευταία εκτός (1-4-0)
  • Μετράει 5 συνεχόμενα G/G
  • 7 σερί νίκες επί της Λεόν

Ανάλυση

Η Πούμας της ανακοίνωσε την τελευταία στιγμή, σύμφωνα με δημοσιεύματα, ότι δεν θα της παραχωρήσει εκ νέου το γήπεδο της – καθώς σε αυτό της Κρους Ασούλ γίνονται οι τελικές εργασίες ενόψει του Μουντιάλ – και ψάχνει έδρα για τα εντός έδρας ματς. Απογοητευτική η παρουσία της στο πρόσφατο Απερτούρα, καθώς αποκλείστηκε στα προημιτελικά από την Πούμας, ενώ στο Διηπειρωτικό Κύπελλο αποκλείστηκε με το… καλημέρα, καθώς έχασε με 2-1 από τη Φλαμένγκο. Ο Λαρκαμόν συνεχίζει στο «τιμόνι» της, για να την οδηγήσει στο πρωτάθλημα αλλά και στην εκ νέου κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ Κεντρικής και Βόρειας Αμερικής. Ενισχύθηκε με την απόκτηση των ποιοτικών Παλαβεσίνο (Μ, Νεκάξα) και Μπόρχα (Ε, Ρίβερ Πλέιτ). Ο τελευταίος, πάντως, δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ακόμα. Αποχώρησε ο έμπειρος Σεπούλβεδα (Ε), ενώ θα πουλήσει τον ταλαντούχο Μπόγους (ΜΕ). Αποχώρησαν οι ικανοί Ριβέρο (Μ) και Φαραβέγι (Μ). Τραυματίες οι σημαντικοί Μίερ (Τ), Ορόσκο (Α), ενώ αποθεραπεύτηκε μετά από 8 μήνες ο πολύτιμος Μοντάνιο (Μ). 

Επιστροφές - Απουσίες

Κρους Ασούλ
Παίκτης
Αξιολόγηση
Απουσίες
Συμ/Γκολ
Τ
Kevin Mier
Τραυματίας
5
0/0
Α
Jesus Orozco
Τραυματίας
4
0
7/0
Μ
A. Montaño
Τραυματίας
4
6/1
Μ
Mateusz Bogusz
Άλλοι λόγοι
4
0
2/0
Μ
Lorenzo Faravelli
Άλλοι λόγοι
4
0
8/1
Μ
Ignacio Rivero
Άλλοι λόγοι
4
0
8/1
Betting Facts
Λεόν
Η ομάδα Λεόν έχασε 6 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Λεόν
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Λεόν, έχει επαληθευτεί 7 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Κρους Ασούλ
Η ομάδα Κρους Ασούλ νίκησε 7 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Κρους Ασούλ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Κρους Ασούλ, έχει επαληθευτεί 8 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Βαθμολογία

# ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ +/- ΦΟΡΜΑ
1
Τιχουάνα
Τιχουάνα
7 3 2 1 0 4-1 +3 Ν Ν Ι
2
Πούμας
Πούμας
6 3 2 0 1 7-5 +2 Η Ν Ν
3
Μοντερέι
Μοντερέι
6 3 2 0 1 6-4 +2 Ν Η Ν
4
Νεκάξα
Νεκάξα
6 2 2 0 0 4-2 +2 Ν Ν
5
Κρους Ασούλ
Κρους Ασούλ
6 3 2 0 1 7-6 +1 Ν Ν Η
6
Κερετάρο
Κερετάρο
6 3 2 0 1 5-4 +1 Η Ν Ν
7
Άτλας
Άτλας
6 3 2 0 1 4-4 0 Ν Ν Η
8
Κλαμπ Αμέρικα
Κλαμπ Αμέρικα
4 2 1 1 0 2-1 +1 Ν Ι
9
Atlante
4 3 1 1 1 5-5 0 Η Ι Ν
10
Πουέμπλα
Πουέμπλα
4 3 1 1 1 3-3 0 Ν Η Ι
11
Τσίβας Γουαδαλαχάρα
Τσίβας Γουαδαλαχάρα
4 3 1 1 1 2-3 -1 Η Ν Ι
12
Πατσούκα
Πατσούκα
3 3 1 0 2 4-3 +1 Ν Η Η
13
Τολούκα
Τολούκα
3 2 1 0 1 3-2 +1 Ν Η
14
Λεόν
Λεόν
3 3 1 0 2 3-4 -1 Η Η Ν
15
Ατλ. Σαν Λούις
Ατλ. Σαν Λούις
2 3 0 2 1 4-5 -1 Η Ι Ι
16
Τίγκρες
Τίγκρες
1 3 0 1 2 5-8 -3 Η Ι Η
17
Σάντος Λαγκούνα
Σάντος Λαγκούνα
0 2 0 0 2 2-4 -2 Η Η
18
Χουάρες
Χουάρες
0 3 0 0 3 1-7 -6 Η Η Η
  Πλέι οφ
Βαθμολογία
9.5/10
☆☆☆☆☆
★★★★★
check_3c
Αποδόσεις/Αγορές:      9.2
check_3c
Ταχύτητα αναλήψεων: 9.5
check_3c
Κριτικές παικτών:        8.1
Εγγραφή »
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ