Κόνιασπορ - Τουρκ Τέλεκομ
10/03 - 18:00
ΤΕΛΙΚΟ
75–84 (-)
#16 Η Η Η Η Η

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ - ΤΟΥΡΚ ΤΕΛΕΚΟΜ

Ν Ν Ν Ν Ν #1
Selçuklu Belediyesi Spor Salonu (4.200) 227χλμ. Κωδ. 5234

Κόνιασπορ - Τουρκ Τέλεκομ Προγνωστικά

Η Τουρκ Τέλεκομ είναι το φαβορί στον αγώνα μιας και έδειξε πως μπήκε δυνατά μετά την διακοπή. Η Κόνιασπορ είναι ομάδα που παλεύει εντός έδρας και θα προσπαθήσει για την έκπληξη. Δύσκολο παιχνίδι όσον αφορά το χάντικαπ ή το over, ενώ χαμηλό το διπλό που είναι φυσικά και το πιο πιθανό αποτέλεσμα. 

Κόνιασπορ - Τουρκ Τέλεκομ Ανάλυση

Κόνιασπορ

Ανάλυση

Το αρνητικό σερί της Κόνιασπορ συνεχίστηκε και έφτασε στο 0-5,  μετά το τέλος της διακοπής μιας και ηττήθηκε εκτός έδρας από την Γκαζιαντέπ με 85-81 και πλέον βρίσκεται κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και στην 15η θέση με ρεκόρ 6-13.  Ο Σουλαιμόν είχε 20 πόντους, ο Πέρεζ 15 πόντους, ο Σίλινγκ 14 πόντους, ενώ ο Μπαντζίμ είχε 12 πόντους. Το κλίμα δεν είναι καλό την ομάδα της Κόνια αφού με τις συνεχόμενες ήττες είναι σε... μπελάδες ενώ ακολουθεί δύσκολο πρόγραμμα αφού έχει εντός Τουρκ Τέλεκομ και Εφές, ενώ εκτός πάει σε Μερκεζέφεντι και Πετκίμσπορ. Μπροστά της η Τουρκ Τέλεκομ, από την οποία είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο δύσκολα με 99-93. Όσον αφορά τα αγωνιστικά τα νέα είναι θετικά για τον Τζόρνταν Μόργκαν ο οποίος επιστρέφει μετά από απουσία λόγω τραυματισμού και θα είναι έτοιμος για τον αγώνα με την Τουρκ Τέλεκομ, έχοντας φέτος 18.5 πόντους, 7.7 ριμπάουντ και 2.4 ασίστ, νούμερα που σημαίνουν πως είναι ο κορυφαίος της Κόνιασπορ. 

Τουρκ Τέλεκομ

Ανάλυση

Η Τουρκ Τέλεκομ μετράει έξι συνεχόμενες νίκες μιας και πρόσθεσε άλλες δύο την εβδομάδα που μας πέρασε. Αρχικά επικράτησε της Μπουγιουκτσεκμετσέ με 82-66 εντός έδρας, σε έναν αγώνα όπου βρέθηκε στο -21, πριν κάνει την επική ανατροπή. Έτσι παρέμεινε στην 2η θέση με 16-3, στο κυνήγι της Φενέρμπαχτσε έχοντας για κορυφαίους τους Γκραντ με 21 πόντους, Σεστίνα με 14 πόντους, Μπουτιέλ με 12 πόντους και Τέιλορ, Τζόουνς με 11 πόντους. Μεσοβδόμαδα ήρθε η νίκη επί του Προμηθέα με 85-75 με τον Μπουτιέλ να έχει 21 πόντους, τον Γκραντ 19 πόντους, τον Σεστίνα 18 πόντους, ενώ 12 πρόσθεσε ο Τέιλορ με την Τουρκ να είναι 2η στον όμιλο της με 11-4. Ο Ερντέμ Καν μιλώντας για τον αγώνα με την Κόνιασπορ τόνισε πως είναι δύσκολο παιχνίδι, αφού οι γηπεδούχοι παλεύουν για την παραμονή και πως στόχος της ομάδας του είναι να κρατήσει αρχικά την 2η θέση στην κανονική περίοδο. Αγωνιστικά δεν υπάρχουν προβλήματα για την ομάδα της Άγκυρας. 

Κόνιασπορ - Τουρκ Τέλεκομ Αποδόσεις

Εσύ που θα πόνταρες;
Επίλεξε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
1
6.40
2
1.32

Κόνιασπορ - Τουρκ Τέλεκομ Προιστορία

Δες τις αναλύσεις της ημέρας για όλα τα πρωταθλήματα 67
Βαθμολογία
8.8/10
☆☆☆☆☆
★★★★★
check_3c
Αποδόσεις/Αγορές: 8.6
check_3c
Ταχύτητα αναλήψεων: 8.8
check_3c
Κριτικές παικτών: 8.6
Εγγραφή »
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ