Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε
03/11 - 20:00
ΤΕΛΙΚΟ
2–2 (-)
#17 Ν Η Ν Ι Η

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ - ΑΛΜΠΑΘΕΤΕ

Ι Ι Ν Ι Ι #6
Estadio El Molinón (30.000) Βροχή 730 χλμ. Ματέο Μπουσκέτς Κωδ. 1259VAR
ΤΟ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΑΣ
1 2.35
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ*

Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε Προγνωστικά

Η Αλμπαθέτε έχει αποδειχτεί ομάδα με ποιότητα και δεν είναι καθόλου τυχαίο το αήττητο σερί των εφτά αγώνων. Παρ' όλα αυτά η Χιχόν είναι καλύτερη ομάδα με σπουδαίες μονάδες που μάλιστα ξέρει να εκμεταλλεύεται την έδρα της, είναι ικανή να βάλει στοπ στην ενθουσιώδη αντίπαλο και να της ανακόψει το σπουδαίο σερί.
ΤΟ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ Τελικό Αποτέλεσμα - Σπόρτινγκ Χιχόν
Ποντάρισμα: 10.00 Κέρδος: -10.00
2.35
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε Ανάλυση

Σπόρτινγκ Χιχόν

  • ⊙ 3 σερί νίκες εντός έδρας
  • ⊙ 4 διαδοχικά N/G
  • ⊙ Στα 2-3 G τα 3/4 τελευταία εντός

Ανάλυση

Το πάλεψε εκτός κόντρα στη φορμαρισμένη Λεβάντε, ωστόσο στο φινάλε λύγισε και υπέστη την ήττα με 1-0. Στάθηκε μια χαρά στο πρώτο ημίχρονο, ανακόβοντας εξαιρετικά τις επιθετικές προθέσεις της γηπεδούχου, μάλιστα είχε κάποιες καλές στιγμές για να αιφνιδιάσει. Το δεύτερο μέρος δεν ήταν το ίδιο αφού η γηπεδούχος με το... καλημέρα είχε δοκάρι και γενικότερα ήταν πιο πειστική και πιεστική η εικόνα της,  με τη Χιχόν εν τέλει να λυγίζει στο 77’ από ατομική ενέργεια του αντίπαλου επιθετικού. «Κάναμε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, δεν μπορέσαμε να παρουσιάσουμε την ίδια εικόνα στο δεύτερο μέρος, πράγμα που η Λεβάντε εκμεταλλεύτηκε. Είμαι ικανοποιημένος με την εικόνα της ομάδας μου, εάν συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι θα έρθουν σημαντικές νίκες» δήλωσε ο προπονητής Αμπελάρδο.

Αγωνιστικά νέα

Αναγκαστικές αλλαγές έγιναν στο προηγούμενο ο Αργεντινός στόπερ Ισκιέρδοθ και ο μέσος Γκραγκέρα, χάνουν το αποψινό. Αποθεραπεύτηκε και επανέρχεται στην αποστολή ο εξτρέμ Αϊτόρ, εξέτισε ο στόπερ Ινσούα, ενώ συνεχίζουν τραυματίες οι μέσοι Μέντεθ και Ντίαθ.

Αλμπαθέτε

  • ⊙ Aήττητη για 7 σερί (2-5-0)
  • ⊙ Έχει 9/13 τελευταία με G/G
  • ⊙ Στα 2-3 G τα 5/6 τελευταία εκτός

Ανάλυση

Έδειξε για ακόμα ένα ματς την τρομερή ποιότητα που διαθέτει, ωστόσο υστερεί σημαντικά στο τελείωμα των φάσεων και έτσι δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Βιγιαρεάλ εντός, «κολλώντας» στο 0-0. Ναι μεν συμπλήρωσε εφτά ματς δίχως ήττα, ωστόσο αυτή ήταν η πέμπτη της ισοπαλία σε αυτό το σερί. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν εύκολο, αφού ναι μεν έδειξε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο η φιλοξενούμενη της προκάλεσε προβλήματα, με την κορυφαία φάση του πρώτου ημιχρόνου πάντως να ανήκει στην Αλμπαθέτε, έχοντας δοκάρι στις καθυστερήσεις. Στο δεύτερο μέρος και ειδικά στο τελευταίο 20λεπτο ήταν εκείνη που ξεχώρισε, βάζοντας τρομερή πίεση στην αντίπαλη άμυνα αλλά αστοχώντας σε σπουδαίες ευκαιρίες από πλεονεκτική θέση.

Αγωνιστικά νέα

Πιθανότατα επιστρέφουν οι μεσοεπιθετικοί Χάβι Μαρτίνεθ και Γκονζάλεθ που δείχνουν να ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους. Εξέτισε και επανέρχεται ο μέσος Ολαετσέα. Τραυματίες συνεχίζουν οι μέσοι Χουάν Αντόνιο Ρος, Ρ. Μαρτίνεθ και οι αμυντικοί Γιοχάνενσον και Χιμένεθ.

Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε Ενδεκάδες

Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε Αποδόσεις

Bookmaker 1 X 2 Γκανιοτα U O Γκανιοτα GG NG Γκανιοτα
2.15 3.05 3.85 5.01%
2.12 3.05 3.95 5.01% 1.52 2.57 4.49% 2.15 1.65 6.64%
2.25 3.00 3.60 5.26% 1.47 2.60 6.09% 2.20 1.61 7.03%
9.80 3.40 1.50 5.91%
2.25 2.95 3.50 6.47% 1.47 2.60 6.09% 2.15 1.66 6.33%
Εσύ που θα πόνταρες;
Επίλεξε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
1
9.80
X
3.40
2
3.95

Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε Στατιστικά

Σπόρτινγκ Χιχόν - Αλμπαθέτε Προιστορία

Betting Facts
Σπόρτινγκ Χιχόν
Η ομάδα Σπόρτινγκ Χιχόν νίκησε 6 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Σπόρτινγκ Χιχόν
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Σπόρτινγκ Χιχόν, έχει επαληθευτεί 7 φορές το σημείο Under 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Αλμπαθέτε
Η ομάδα Αλμπαθέτε έχασε 9 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Αλμπαθέτε
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Αλμπαθέτε, έχει επαληθευτεί 5 φορές το σημείο Under 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Βαθμολογία Σεγούντα Ντιβιζιόν

Δες τις αναλύσεις της ημέρας για όλα τα πρωταθλήματα 70
Βαθμολογία
8.6/10
☆☆☆☆☆
★★★★★
check_3c
Αποδόσεις/Αγορές: 8.6
check_3c
Ταχύτητα αναλήψεων: 8.3
check_3c
Κριτικές παικτών: 7.6
Εγγραφή »
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ