Χέρενφεν - PSV Αϊντχόφεν
06/12 - 17:45
ΤΕΛΙΚΟ
2–2 (-)
#8 Ν Ν Η Ι Ι

ΧΕΡΕΝΦΕΝ - PSV ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ

Ν Ι Ν Ν Ν #5
Abe Lenstra Stadion (27.224) Ψυχρός 211 χλμ.
ΤΟ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΑΣ
1 (+1 Α.Η) 1.70
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ*

Χέρενφεν - PSV Αϊντχόφεν Προγνωστικά

Η PSV έχει σούπερ ψυχολογία μετά το διπλό επί της Γρανάδα και την πρόκριση αλλά υφίσταται επίσης κούραση, την οποία μπορεί να εκμεταλλευτεί η Χέρενφεν. Δεν είναι τυχαία η παράδοση που έχει χτίσει κόντρα στον σύλλογο από το Αϊντχόφεν, είναι από τα παιχνίδια εκείνα που οι γηπεδούχοι δίνουν το κάτι παραπάνω. Θα πάρω το ασιατικό χάντικαπ +1.
ΤΟ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΟ 1 (+1 Α.Η)
Ποντάρισμα: 16.00 Κέρδος: +11.20
1.70
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Χέρενφεν - PSV Αϊντχόφεν Ανάλυση

Χέρενφεν

  • ⊙ 4-3-0 στα 7 τελευταία εντός έδρας με PSV
  • ⊙ 3/4 τελευταία παιχνίδια ήταν G/G
  • ⊙ 4/4 N/G ως γηπεδούχος

Ανάλυση

Άφησε δύο βαθμούς στην έδρα της Ντεν Χάαγκ, σε ένα παιχνίδι που άξιζε ξεκάθαρα την νίκη. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 13' αλλά απάντησε άμεσα και συγκεκριμένα τρία λεπτά αργότερα με σουτ εντός περιοχής του Γ.Φέιρμαν έπειτα από όμορφη συνεργασία με τον Ντρέσεβιτς. Από εκεί και πέρα είχε τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει την ανατροπή έναντι καμίας της αντιπάλου της. Ωστόσο η κεφαλιά του Μπόχνιεβιτς από πλεονεκτική θέση πέρασε ελάχιστα, η προβολή του Κονγκολό επίσης από πλεονεκτική θέση κατέληξε άουτ, ο Χατζάλ αστόχησε με κεφαλιά από καλή θέση και στις καθυστερήσεις το φάουλ του Γ.Φέιρμαν δεν ήταν όσο ακριβές θα έπρεπε. Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ισοπαλία με το ίδιο σκορ. Αναζητά επιστροφή στις νίκες και έχει το ψυχολογικό πλεονέκτημα απόψε διότι διατηρεί εξαιρετική πρόσφατη παράδοση στο "Άμπε Λένστρα" κόντρα στην PSV.

Αγωνιστικά νέα

Σημαντική ενίσχυση με την απόκτηση του μεσοεπιθετικού Σιμ Ντε Γιονγκ, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από το Σινσινάτι. Την δεύτερη και τελευταία αγωνιστική της ποινής του εκτίει ο αμυντικός μέσος Ντεβάελε (5/0). Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού  βρίσκεται ο εξτρέμ Φαν ντερ Χάιντε (4/0). Ανάρρωσε από κορωνοϊό και επιστρέφει στην αποστολή ο μεσοεπιθετικός Μάιερ (8/1) αλλά πιθανότατα θα διατηρήσει την θέση του στο αρχικό σχήμα ο Ντρέσεβιτς (9/0).

PSV Αϊντχόφεν

  • ⊙ 4 σερί Over 2.5 στα μεταξύ τους παιχνίδια
  • ⊙ 7/10 παιχνίδια είχαν 2-3 γκολ
  • ⊙ Σκόραρε και στα 5 εκτός έδρας παιχνίδια

Ανάλυση

Την Πέμπτη πανηγύρισε διπλό πρόκρισης στην Ισπανία επί της Γρανάδα με 1-0 για την 5η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Μάλεν στο 38ο λεπτό. Η ομάδα του Σμιντ άξιζε την νίκη και είχε σημαντικές ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ εξασφάλισε ένα εισιτήριο για τους 32 της διοργάνωσης.  Την ερχόμενη Πέμπτη υποδέχεται την Ομόνοια και με νίκη θα έχει πιθανότητες και για την πρώτη θέση στον όμιλο. Την προηγούμενη Κυριακή ο Γερμανός τεχνικός έκανε αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σπάρτα Ρότερνταμ και χρειάστηκε η χρησιμοποίηση περισσότερων βασικών ποδοσφαιριστών στο δεύτερο ημίχρονο, ώστε να έρθει τελικά η νίκη με 1-0, με τον Μάλεν να μην μπορεί να νικήσει τον Οκόγιε σε εκτέλεση πέναλτι αλλά να τα καταφέρνει με την δεύτερη, παίρνοντας το ριμπάουντ.

Αγωνιστικά νέα

Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Ρομέρο (1/1), οι μέσοι Τόμας  (6/1), Γκουτιέρεζ (χωρίς συμμετοχή), Φαν Χίνκελ (0/0) και ο κεντρικός αμυντικός Ομπίσπο (0/0). Ο δεξιός μπακ Ντούμφρις (8/0), ο εξτρέμ Μαντουέκε (10/4) και ο επιθετικός Ζάχαβι (6/1) αποκόμισαν μικροτραυματισμούς στο πρόσφατο ευρωπαϊκό παιχνίδι αλλά κανενός η κατάσταση δεν είναι τέτοια που να κάνει απαγορευτική την συμμετοχή του.

Χέρενφεν - PSV Αϊντχόφεν Στατιστικά

Χέρενφεν - PSV Αϊντχόφεν Προιστορία

Δες τις αναλύσεις της ημέρας για όλα τα πρωταθλήματα 36
Βαθμολογία
9.5/10
☆☆☆☆☆
★★★★★
check_3c
Αποδόσεις/Αγορές: 9.2
check_3c
Ταχύτητα αναλήψεων: 9.5
check_3c
Κριτικές παικτών: 8.1
Εγγραφή »
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ