12 ώρες

Στα... σίγουρα της Ισπανίας και των ΗΠΑ!

Μικρό το κουπόνι της Τετάρτης, ωστόσο επιλογές υπάρχουν για να πληρωθούμε. Κρατάμε μία επιλογή από το ισπανικό Copa del Rey και μία ακόμα από το αμερικάνικο MLS, ενώ δράση υπάρχει ακόμα σε Κορέα, Βραζιλία και Ουαλία.

Λούγο – Αλκορκόν

Έρχεται από σημαντική ισοπαλία στην έδρα της Τενερίφης, αποσπώντας το 0-0. Δεν ήταν καλό το ματς σε γενικές γραμμές, είχε όμως τις ευκαιρίες της να πάρει τη νίκη. Σε κάθε περίπτωση πάντως, δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα. Στον αντίποδα, η Αλκορκόν νίκησε σε δύο... δόσεις την Ταραγόνα εκτός έδρας με σκορ 3-1. Λόγω των καιρικών συνθηκών το ματς διεκόπη στο 40ο λεπτό την Κυριακή και συνεχίστηκε τη Δευτέρα. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι πάντως, δέχθηκε γκολ μετά από 727 αγωνιστικά λεπτά. Αμφότεροι θα παραταχθούν με αλλαγές, ωστόσο οι Μαδριλένοι θα ψάχνουν περισσότερο για τη νίκη. Για αυτό θα πάμε με το ασιατικό διπλό +0,25.

Ουάσιγκτον – Τορόντο

Σημαντικό βήμα για την είσοδο της στα πλέι-οφ, έκανε η Ουάσινγκτον, επικρατώντας δύσκολα στο Ντάλας με σκορ 1-0. Αυτή ήταν η Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους πρωτευουσιάνους και τέταρτη σε διάστημα πέντε αγωνιστικών. Πλέον βρίσκεται στο +1 από το Μόντρεαλ και με παιχνίδι λιγότερο. Την ίδια ώρα, οδυνηρή ήταν για το Τορόντο η εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από το Βανκούβερ. Με το αποτέλεσμα αυτό, οι πρωταθλητές έμειναν μαθηματικά εκτός εξάδας και πλέι-οφ. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια των «ρεντς». Υπάρχει απογοήτευση και δεν βλέπουν τον τρόπο να ανακόψουν την ιδιαίτερα φορμαρισμένη Ουάσιγκτον. Θα πάμε με τον άσο σε συνδυασμό με το over 1.5.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι