8 ώρες
12 ώρες

Goals-Highlights: Νότιος Κορέα – Μεξικό 1-2 (Video)

Μουντιάλ ειδήσεις | 23 Ιουν 2018 19:56

Το Μεξικό επικράτησε 2-1 της Νοτίου Κορέας και εξασφάλισε σε μεγάλο βαθμό την πρόκριση στους 16 της διοργάνωσης.

Καλός ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο με το Μεξικό να ανοίγει το σκορ στο 26ο λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέλα.

Η ομάδς του Οσόριο πίεσε για δεύτερο γκολ και το πέτυχε τελικά στο 66ο λεπτό με σκόρερ τον Χαβιέρ Ερνάντεζ. Το μόνο που κατάφεραν οι Νοτιοκορεάτες ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής με εξαιρετικό σουτ του Σον στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νότιος Κορέα (4-4-2): Γιο – Β. Κιμ (84΄Χονγκ), Λι , Γκ. Κιμ, Γιανγκ – Κι, Γιου (64΄Λι), Μουν (77΄Γιουνγκ), Χουάνγκ – Λι, Σον

Μεξικό (4-3-3): Οτσόα – Άλβαρες, Σαλσέδο, Μορένο, Γκαγιάρδο – Ερέρα, Γκουαρδάδο (68΄Ράφαελ Μάρκεζ), Λαγιούν – Βέλα (77΄Τζιοβάντι ντος Σάντος) , Ερνάντεζ, Λοθάνο (71΄Κορόνα)

Νότιος Κορέα – Μεξικό 1-2: Σον (90΄+3) /  Βέλα (26΄πέν.), Χαβιέρ Ερνάντεζ (66΄) https://www.youtube.com/watch?v=dj7uJvs7n-g