12 ώρες

Goals-Highlights: Νιγηρία - Ισλανδία (Video) 2-0

Μουντιάλ ειδήσεις | 22 Ιουν 2018 20:02

Η Νιγηρία επικράτησε 2-0 της Ισλανδίας για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου.

Καλύτερη η Ισλανδία στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν αξιοποίησε καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Εντελώς διαφορετική η εικόνα στο δεύτερο μέρος με την Νιγηρία να κυριαρχεί και να φτάνει σε μία δίκαιη νίκη με πρωταγωνιστή τον Μούσα (49΄, 75΄). Οι Ισλανδοί πάντως έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπούν στο παιχνίδι στο 83ο λεπτό, όταν ο Γκίλφι Σίγκουρντσον αστόχησε σε πέναλτι.

Νιγηρία (4-2-3-1): Ουζόχο –  Ομέρουο, Μπαλογκούν, Εκόνγκ, Ιντόγου (46΄Εμπουέχι) – Ντιντί, Ετεμπό (90΄Ιγουόμπι) – Μούσα, Μίκελ, Μόσες – Ιχεανάτσο (85΄Ιγκάλο)

Ισλανδία (4-4-2): Χάλντορσον – Μάγκνουσον, Ρ. Σίγκουρτσον (65΄ Ίνγκασον), Άρνασον, Σέβαρσον –  Μπιάρνασον, Ά. Γκούναρσον (87΄Σκούλασον), Γκ. Σίγκουρτσον, Γκίσλασον – Μπόντβαρσον (71΄Μ.Σίγκουρντσον), Φινμπόγκασον