8 ώρες
12 ώρες

Εισαγγελική παρέμβαση για το Απόλλων Λάρισας - Καλλιθέα 4-3

Μουντιάλ ειδήσεις | 05 Απρ 2018 16:04

Μεγάλος ντόρος έχει γίνει με τη δήλωση του γενικού αρχηγού της Καλλιθέας, Νίκου Γιαννόπουλου, σχετικά με την χτεσινή αναμέτρηση Απόλλων Λάρισας - Καλλιθέα 4-3. Οι Θεσσαλοί υποδέχτηκαν την ομάδα της Αθήνας στο «Αλκαζάρ» για την 25η αγωνιστική της Football League, με την αναμέτρηση να έχει 7 γκολ αλλά και ανατροπή με διπλό ημίχρονο - άσσο τελικό (1-3 ημίχρονο, 4-3 τελικό).

Ο κύριος Γιαννόπουλος τόνισε σχετικά: «Αυτό το παιχνίδι δεν έπρεπε να γίνει τη Μεγάλη Εβδομάδα, αλλά τις Απόκριες. Οι παίκτες του Απόλλωνα Λάρισας μας άφησαν να προηγηθούμε και στο δεύτερο μέρος το έπαιξαν στα ίσια και νίκησαν. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει».

Μετά την δήλωση αυτή, κινητοποιήθηκε όπως αναμενόταν ο αθλητικός Εισαγγελέας, κ. Κωνσταντίνος Σιμιτζόγλου, ο οποίος διέταξε ήδη τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης, όπου ο κ. Γιαννόπουλος θα κληθεί να εξηγήσει τα λεγόμενά του. Αναμένεται επίσης, να κληθούν και παίκτες αλλά και παράγοντες των δύο ομάδων, ώστε να διαπιστωθεί τι έγινε στην αναμέτρηση.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο συγκεκριμένο ματς και κατά τη διάρκειά του, οι περισσότερες στοιχηματικές πλατφόρμες το είχαν «κλειδωμένο» στο live betting στο δεύτερο ημίχρονο, με τον άσο να είχε νωρίτερα την προτίμηση των περισσότερων παικτών.

Άμεση απάντηση όμως στα λεγόμενα του γενικού αρχηγού της Καλλιθέας έδωσε ο Απόλλωνας Λάρισας με επίσημη ανακοίνωσή του σήμερα:

Αναλυτικά, η ανακοίνωση του Απόλλωνα Λάρισας:

«Από πότε κύριε ...Γενικέ Αρχηγέ, απαγορεύεται ή είναι μεμπτό μια ομάδα να προσπαθεί να κερδίσει, ακόμη και όταν είναι πίσω στο σκορ; Ποιός νόμος αφαιρεί το δικαίωμα σε επαγγελματίες παίκτες να παλεύουν μέχρι ο διαιτητής να σφυρίξει την λήξη του αγώνα;

Σίγουρα ...γλυκαθήκατε από το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου και θεωρήσατε ότι είναι ευκαιρία να αρπάξετε ότι μπορείτε.

Λυπούμεθα αλλά στόχος μας είναι, ανεξαιρέτως αντιπάλου, να προσφέρουμε, πάντα και όσο μπορούμε τη χαρά της νίκης στους φιλάθλους μας. Το καταμαρτυρούν οι 14 νίκες μας στο πρωτάθλημα.

Μήπως τελικά εσείς θεωρείτε κακό να κερδίζει μια ανώτερη αγωνιστικά ομάδα; Δυστυχώς με τις δηλώσεις σας, μειώσατε την προσπάθεια των ίδιων των παικτών σας.

Εμείς εδώ συνεχίζουμε, όπως και εσείς ...εκεί. Καλή Ανάσταση σε όλο τον κόσμο...