8 ώρες
12 ώρες

Goal-Highlights: Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ 1-2 (video)

Goals - Αθλητικά Νέα | 29 Σεπ 2016 22:05

Σπουδαίο διπλό με 1-2 κόντρα στη Σλόβαν Λίμπερετς πήρε ο ΠΑΟΚ, με τον δικέφαλο να βάζει τις βάσεις για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League. Ιδιαίτερα συναρπαστικός ήταν ο αγώνας, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Κομλιντσένκο. Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε άμεσα και στο 10' ο Αθανασιάδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια. Συνεχίστηκε ο καλός ρυθμός στο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες να πετύχουν και δεύτερο τέρμα. Με σκοπό να πάρει το τρίποντο μπήκε στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έπειτα από την είσοδο του Μυστακίδη ανέβηκε αισθητά και έχασε σημαντικές ευκαιρίες, ενώ η Σλόβαν Λίμπερετς απάντησε με δοκάρι. Τελικά, ο Στέφανος Αθανασιάδης ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ με εύστοχη κεφαλιά στο 82', ενώ ο Δικέφαλος θα μπορούσε στα εναπομείναντα λεπτά να πετύχει και τρίτο τέρμα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Σλόβαν Λίμπερετς: Ντουμπράβκα, Μπρέιτε, Κούφαλ, Σίκορα, Φόλπρεχτ, Χοβόρκα, Κομλιτσένκο, Βουτς, Μπαρτλ, Μπαρτόσακ, Λάτκα.

ΠΑΟΚ: Γλύκο, Τζαβέλλα, Βαρέλα, Λέοβατς, Μάτος, Κάνιας, Σακχόφ, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες, Τζάλμα Κάμπος, Αθανασιάδης.

Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ 1-2 (Κομλιτσένκο 2' - Αθανασιάδης 10' πεν., 82')

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι