8 ώρες
12 ώρες

Goal-Highlights: Γιουνγκ Μπόις - Ολυμπιακός 0-1

Goals - Αθλητικά Νέα | 15 Σεπ 2016 22:03

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον δεύτερο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ ο Ολυμπιακός. Οι "ερυθρόλευκοι" πέρασαν με το διπλό 0-1 από τη Βέρνη και την έδρα της Γιουνγκ Μπόις και έβαλαν από νωρίς τις βάσεις για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Από την αρχή έδειξε την ανωτερότητά του το σύνολο του Μπέντο, που έχασε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Τελικά, τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Αργεντινός Καμπιάσο έδωσε το προβάδισμα στους Πειραιώτες με ωραία προβολή μέσα από την περιοχή. Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός διαχειρίστηκε το προβάδισμά του και με ώριμη εμφάνιση διατήρησε το 0-1, αν και έχασε ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Ντεμπούτο με το δεξί για την ομάδα του Μπέντο στο Europa League 2016-17, νίκη που συνδυάστηκε με ικανοποιητική εμφάνιση.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Γιουνγκ Μπόις: Εμβογκό, Ζούτερ, Ροσά, Φον Μπέργκεν, Λέσιακς, Ραβέ, Ζακαριά, Μπερτόνε, Σουλεϊμανί, Κούμπο, Φρέι

Ολυμπιακός: Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια,  Καμπιάσο, Μιλιβόγεβιτς, Μάριν, Σεμπά, Ελιουνούσι, Ιντέγε

Γιουνγκ Μπόις - Ολυμπιακός 0-1 (Καμπιάσο 41')

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι