Menu
Αρχική » Νέα της αγοράς » Άλλες ειδήσεις » Superleague 2017-18: Η κλήρωση και τα ντέρμπι του πρωταθλήματος

Superleague 2017-18: Η κλήρωση και τα ντέρμπι του πρωταθλήματος

superleagueΠαρά την αβεβαιότητα στο τηλεοπτικό κομμάτι, την κάλυψη της Superleague 2017-18 και τα πολλά ανοιχτά μέτωπα, πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση για το φετινό πρωτάθλημα. Η έναρξη του φετινού πρωταθλήματος έχει οριστεί να γίνει το διήμερο 19-20 Αυγούστου με την πρώτη αγωνιστική να μην εμπεριέχει ωστόσο κάποιο ντέρμπι.

Οι Ολυμπιακός και ΑΕΚ θα ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους με εντός έδρας παιχνίδια κόντρα σε ΑΕΛ και Παναιτωλικό αντίστοιχα, ενώ ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί στα Χανιά κόντρα στον Πλατανιά. Ο ΠΑΟΚ που κουβαλάει ποινή 7 εντός έδρας αγώνων κεκλεισμένων των θυρών, μπαίνει στο φετινό πρωτάθλημα με παιχνίδι στην έδρα του Λεβαδειακού, ενώ εκτός ξεκινούν οι νεοφώτιστοι Λαμία και Απόλλων Σμύρνης, κόντρα σε Ξάνθη και Ατρόμητο αντίστοιχα.

Όπως πάντα, ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν τα ντέρμπι της Super League, με το πρώτο να έρχεται την 5η αγωνιστική όταν και η ΑΕΚ θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό. Αξίζει να σημειωθεί πως η Ένωση κουβαλάει ποινή 3 αγωνιστικών χωρίς κόσμο και θα εξαρτηθεί από την κλήρωση που θα έχει στο Κύπελλο Ελλάδος αν θα αγωνιστεί με κόσμο κόντρα στον Ολυμπιακό. Στην 8η αγωνιστική ξεχωρίζει το Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ, ενώ την αμέσως επόμενη θα γίνει το «κλάσικο» Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός.

Τα ντέρμπι της σεζόν

5η αγωνιστική: ΑΕΚ – Ολυμπιακός

8η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

14η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

1η αγωνιστική:

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης

Ξάνθη – Λαμία

Πλατανιάς – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ

Κέρκυρα – Πανιώνιος

2η αγωνιστική:

Πλατανιάς – Ξάνθη

Λαμία – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Κέρκυρα

Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

3η αγωνιστική:

Ξάνθη – Ολυμπιακός

Λεβαδειακός – Πλατανιάς

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάνννινα

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

4η αγωνιστική:

Λεβαδειακός – Ξάνθη

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Πλατανιάς – Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης

ΑΕΛ – Ατρόμητος

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος

5η αγωνιστική:

Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης

Κέρκυρα – Λεβαδειακός

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης – Πλατανιάς

Ατρόμητος – Λαμία

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΑΕΛ

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική:

Κέρκυρα – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός – Ατρόμητος

Πλατανιάς – Παναιτωλικός

Λαμία – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ

7η αγωνιστική:

Ξάνθη – ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης – Κέρκυρα

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς

ΠΑΟΚ – Λαμία

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

8η αγωνιστική:

Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη

ΑΕΚ – Ατρόμητος

Κέρκυρα – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Πλατανιάς – ΑΕΛ

Λαμία – Παναθηναϊκός

9η αγωνιστική:

Ξάνθη – Ατρόμητος

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης

Πανιώνιος – ΑΕΚ

ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ – Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική:

Παναιτωλικός – Ξάνθη

Ατρόμητος – Πανιώνιος

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Κέρκυρα – ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός – Λαμία

Ολυμπιακός – Πλατανιάς

11η αγωνιστική:

Ξάνθη – Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος

ΑΕΛ – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Λαμία – Κέρκυρα

Πλατανιάς – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

12η αγωνιστική:

ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

ΑΕΚ – Πλατανιάς

Κέρκυρα – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός

13η αγωνιστική:

Ξάνθη – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

Λαμία – Παναιτωλικός

Πλατανιάς – Ατρόμητος

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός – ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα

14η αγωνιστική:

ΑΕΛ – Ξάνθη

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

Πανιώνιος – Πλατανιάς

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός

Ατρόμητος – Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ – Κέρκυρα

15η αγωνιστική:

Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Λαμία – ΑΕΛ

Πλατανιάς – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Λεβαδειακός – Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός

Κέρκυρα – Ατρόμητος

ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης

Κάντε like στη σελίδα του foxbet.gr και ακολουθήστε μας στο Twitter!

Comments